JAROSLAV GOTTWALD - S.G. ELECTRONIC a SGE STAVEBNÍ s.r.o.

KOMPLETNÍ SERVIS, ÚDRŽBA A VÝSTAVBA NEMOVITOSTÍ

U vody 1, 170 0 Praha 7 - Holešovice, Tel: +420 283 870 824

Výměna oken v panelové zástavbě

Úvod:

     Panelové domy vybudované ve 20. století mají většinou osazena okna dnes již nevyhovující kontrukce. Jde převážně o okna s dřevěným dvojitým rámem a dvojitým zasklením (například typ Rekord). Hlavním problémem těchto oken je kromě dřevěné konstrukce podléhající zkáze nevyhovující a mnohdy nebezpečné okenní kování (bylo zaznamenáno několik případů vypadnutí okna z rámu) a vysoká propustnost tepla (nízký tepelný odpor). Stávající okna se podílejí na tepelných ztrátách panelových domů mnohdy více než 50-ti procenty. Z uvedených důvodů jakákoliv oprava oken je prakticky nevyhovující a je nutné provést výměnu.


Co je nutné před výměnou oken zajistit ?

     První věcí, kterou je nutné zařídit, je stavební povolení nebo ohlášení provedení stavby. V současnosti na provedení výměny oken většinou postačuje tzv. "Ohlášení stavebních prací". K ohlášení je nutné doložit kromě běžných administrativních formalit i specifikaci oken. Specifikace musí být přesná a konkrétní. Na výběr jsou okna dřevěná (eurookna) a okna plastová. Vzhledem k ceně a téměř nulovým nákladům na údržbu v budoucnu se většina investorů kloní k oknům plastovým. Plastová okna je nutné pečlivě vybírat, neboť kvalita aparametry některých výrobků je nedostačující. Doporučujeme tedy značkové profily (například REHAU, DIMEX atp.).


Co vše Vám nabízíme?

  • provedení prohlídky stávajících oken Vašeho domu a posouzení jejich technického stavu
  • projednání výměny oken na "Stavebním úřadě"
  • zhotovení technické dokumentace pro výměnu oken, zajištění Stavební ohlášky
  • výměnu stávajících oken za nová okna (eurookna, plastová okna)
  • zednické začištění po výměně oken, zalištování z vnitřní strany
  • výměnu okenních parapetů (vnitřních i vnějších)

Objednávky:

     Máte-li zájem o provedení výměny oken ve Vašem domě, kontaktujte nás prosím na telefonu 283 870 824 nebo pomocí Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Naši technici Vás navštíví, zaměří okna Vašeho domu a do týdne Vám předloží cenovou kalkulaci. Samozřejmostí je poskytnutí výrazné ceny při odběru více než pěti oken.


edit 20.9.2015