JAROSLAV GOTTWALD - S.G. ELECTRONIC a SGE STAVEBNÍ s.r.o.

KOMPLETNÍ SERVIS, ÚDRŽBA A VÝSTAVBA NEMOVITOSTÍ

U vody 1, 170 0 Praha 7 - Holešovice, Tel: +420 283 870 824

Půdní vestavby (poradenství, projekce, výstavba)

Úvod:

V dnešní době je především v centrech městských aglomerací nedostatek bytů. Na území centrálních částí měst není většinou povolována nová výstavba. Řešením je provedení vestavby nových bytů do stávajících půdních prostor. Nově vzniklé byty tímto způsobem jsou oblíbené pro velkorysé prostory a svou architektonickou jedinečnost. Naše společnost se již několik let zabývá výstavbou půdních bytů a v současnosti máme za sebou desítky realizovaných projektů. Máte-li zájem o výstavbu půdního bytu, rádi Vám ve všem porádíme a půdní byt dle Vašich představ na klíč postavíme. Stačí říct...


Než se začne stavět:

Jelikož naše firma působí především v Praze, budou některé informace z pražského prostředí, ale v jiných regionech bude platit zcela jistě obdobný postup.

Ze všeho nejdříve je nutné půdní prostory důkladně prohlídnout, zaměřit a získat původní plány půdorysu půdy a pohledů na fasády domu. Dalším krokem je rozhodnutí, zda zůstane profil střešního pláště zachován a nebo bude-li některá část střechy pozměněna. Ke změnám dochází především v případech, kdy střecha domu nemá na půdě podezdívku a její konce dosahují až k podlaze půdy. Zvednutím obvodových stěn získáme mnoho prostoru. Ale veškeré změny tohoto druhu se velmi těžko prosazují u památkářů a většinou jsou povoleny na částech objektu umístěných do dvora v lokalitě, která není památkovou rezervací.

V případě, že již máme představu (ať již jsme si ji vytvořili sami nebo k ní dopomohl architekt), je nutné oslovit architekta. První fází projektové dokumentace je studie, kterou by měl nejdříve kromě Vás schválit majitel domu. Tuto studii je pak vhodné projednat u "památkářů" a teprve po její odsouhlasení pokračovat v projekci. Tímto krokem se prakticky vyhnete zbytečným nákladům na upravování projektové dokumentace dle požadavků "památkářů". Více informací o ochraně památek v Praze naleznete ZDE. Je-li studie půdní vestavby schválena u "památkářů", zbývá dokončit projektovou dokumentaci. Opět je nejlepší nejdříve vše prodiskutovat na Stavebním úřadě a případné připomínky zahrnout do projektu. Prakticky vždy se k projektové dokumentaci půdní vestavby vyjadřují hasiči, hygienici, odbor životního prostředí, odbor dopravy a statik. Stavební povolení by mělo být vydáno do šedesáti dnů od podání žádosti.


Výstavba:

Výstavba by měla začít samozřejmě po nabytí právní moci stavebního povolení. Důležité je také stavbu projednat především s uživateli bytů, kteří bydlí pod půdními prostorami. Vzhledem ke stávající konstrukci stropu těchto bytů, který tvoří zároveň podlahu půdy, nelze vyloučit drobné poškození stropních omítek nebo malby.

Naše firma výstavbu typického půdního bytu provádí dle velikosti a složitosti úprav krovu cca 4 - 5 měsíců. Důležité je však včasné vyřešení různých detailů a provedení výběru podlahových krytin, obkladů, dlažeb, sanitární techniky atp.. 

Při vlastní výstavbě nejdříve začínáme s celkovou rekonstrukcí podlahy, při které se funkčně oddělí podlaha půdního bytu od stropu spodních bytů. Podlaha půdního bytu je vlastně tvořena novou samonosnou konstrukcí a díky tomu se do spodních pater přenáší minimum hluku a vibrací.

Po zhotovení konstrukce podlahy provádíme vnitřní stavební úpravy a to vždy tak, aby bylo respektováno budoucí využití místností a umístění nábytku. Vnitřní instalace jsou realizovány tak, aby odpovídaly nejmodernějším trendům technologického vývoje. Krytiny podlah, obklady, svítidla, sanitární technika, dveře, zárubně a ostatní prvky interieru jsou instalovány na základě výběru investora. V případě potřeby nabízíme služby bytového architekta...


Co vše u nás můžete objednat ?

U naší firmy můžete objednat veškeré etapy vývoje stavby Vašeho půdního bytu:

  • poradenství v oblasti výstavby půdních bytů
  • zhotovení projektové dokumentace
  • projednání stavby s dotčenými úřady, zajištění stavebního povolení
  • výstavbu
  • provádění stavebního dozoru
  • součinnost při kolaudaci
  • služby bytového architekta

Objednávky:

Máte-li zájem o realizaci výstavby půdního bytu nebo o zhotovení cenové nabídky na výstavbu, kontaktujte nás prosím na telefonu 283 870 824. Můžete také kontaktovat přímo pana Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..