JAROSLAV GOTTWALD - S.G. ELECTRONIC a SGE STAVEBNÍ s.r.o.

KOMPLETNÍ SERVIS, ÚDRŽBA A VÝSTAVBA NEMOVITOSTÍ

U vody 1, 170 0 Praha 7 - Holešovice, Tel: +420 283 870 824

Oprava dilatačních mezipanelových spár

Úvod:

Asi každý z Vás zná panelové domy. Technický typ si dokáže vzpomenout na vzhled mezipanelové spáry a na detail její utěsnění. Právě tyto spáry mnohdy velmi špatně utěsněné nebo neutěsněné vůbec jsou jednou z hlavních příčin zatékání do bytů pláštěm budovy.


 

Příčiny netěsností:

  • absence jakéhokoliv utěsnění (cca 10 % panelových domů, u kterých se na utěsnění při stavbě prostě zapomnělo)
  • nětěsnost pryžových těsnících pásů (tato netěsnost bývá způsobena dlouhodobým vlivem tepla na tytp pryžové pásy, dále pak nepřesností při montáži obvzláště v místech napojení)
  • ztráta elasticity těsnících tmelů používaných v době vzniku starších panelových domů
  • "demontáž" těsnění různými druhy ptáků, které tyto materiály používají v městských aglomeracích ke stavbě svých příbytků

 


Řešení problému:

Ideálním řešením tohoto problému je celková oprava pláště budovy spojená s přetěsněním dilatačních spár a následným zateplením objektu. V tomto článku Vám nabídneme základní část řešení - utěsnění dilatačních spár speciálním akrylátovým těsnícím tmelem.


Utěsnění spár - rozsah prací:

  • vyčištění spár od zbytků původních tmelů, prachu a ostatních nečistot
  • desinfekce spár protiplísňovým prostředkem
  • penetrační nátěr spár zředěným těsnícím tmelem
  • aplikace tepelné izolace Mirolen
  • utěsnění spár těsnícím tmelem speciálně vyvinutým pro utěsňování dilatačních spár panelových domů

MINIFOTOGALERIE

na tomto opbrázku je vidět utěsněná spára (levá část) a spára neutěsněná (pravá část)

utěsňování dilatačních spár provádíme většinou horolezeckou technikou (zcela určitě je tato technika cenově výhodnější než provádění prací z lešení, lávky nebo plošiny)

v otevřených nechráněných dilatačních spárách se během let usadilo mnoho prachu a nečistot ve kterých bují plísně a různé druhy bakterií, proto spáry důkladně před aplikací tepelné izolace a tmelu čistíme a desinfikujeme přípravkem proti plísním "SAVO"

zde jsou detaily opravených spár - do domu už nepoteče :-)


Máte-li zájem o opravu dilatačních spár Vašeho domu, neváhejte a zavolejte na tel. 283 870 824 a domluvte si schůzku s některým z našich techniků. Náš technik Váš objekt prohlédne, zaměří délku a profil spár a do tří dnů Vám zcela zdarma a nezávazně zpracuje konkrétní kalkulaci. Objednat prohlídku můžete i prostřednictvím Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kompletním řešením problémů panelových domů je dodatečné zateplení pláště objektu. Zateplení není náhradou utěsnění spár, spáry je nutné utěsnit před zateplením. Více informací o zateplování objektů naleznete ZDE.