JAROSLAV GOTTWALD - S.G. ELECTRONIC a SGE STAVEBNÍ s.r.o.

KOMPLETNÍ SERVIS, ÚDRŽBA A VÝSTAVBA NEMOVITOSTÍ

U vody 1, 170 0 Praha 7 - Holešovice, Tel: +420 283 870 824

Nouzové osvětlení (instalace, opravy, údržba)

Úvod:

Úkolem systémů nouzového osvětlení je zajistit potřebnou hladinu osvětlení po určitou dobu na přesně specifikovaných místech po výpadku dodávky elektrické energie z rozvodné sítě. Nejčastěji se systémy nouzového osvětlení setkáváme v obytných domech s více byty, kinech, divadlech, kancelářských objektech a v dalších místech, kde dochází ke shromažďování většího počtu osob.

Moderní systémy nouzového osvětlení používají svítidla s vlastním zdrojem elektrické energie a s vlastním měničem. Tato svítidla doplňují standardní systémy osvětlení. V klidovém stavu je akumulátor nouzových svítidel stále dobíjen. Dojde-li k výpadku elektrické energie, přepne se elektronika svítidla z dobíjecího do pracovního režimu. Z akumulátoru, který je vestavěn ve svítidle, je za pomoci měniče napětí napájena úsporná zářivková trubice nouzového svítidla. Příkony úsporných zářivek v nouzových svítidlech jsou nejběžněji 6, 9 nebo 12 W. Nouzová svítidla se vyrábí i v provedení se symbolikou znázorňující směr únikové cesty. Podle typu montáže se vyrábějí svítidla podhledová, nástěnná i stropní. Pro speciální prostory se vyrábějí nouzová svítidla s vysokým krytím.

                 

Výrobců nouzového osvětlení je na českém trhu zastoupeno hned několik. Mezi nejspolehlivější nouzová svítidla patří bezesporu produkty italského výrobce firmy Beghelli.


Co u nás můžete objednat ?

  • zhotovení návrhů na opravu nebo instalaci systémů nouzového sovětlení
  • zhotovení projektové dokumentace na instalaci systémů nouzového osvětlení
  • instalace nových systémů nouzového osvětlení
  • opravy a údržba stávajících systémů nouzového osvětlení 

Máte-li zájem o instalaci systému nouzového osvětlení nebo o provedení opravy, kontaktujte prosím naše techniky Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Můžete si také dohodnout nezávaznou schůzku s naším technikem na telefonů 283 870 824.

Jste-li vlastníkem obytného panelového domu, najdete podrobnější informace ZDE.