JAROSLAV GOTTWALD - S.G. ELECTRONIC a SGE STAVEBNÍ s.r.o.

KOMPLETNÍ SERVIS, ÚDRŽBA A VÝSTAVBA NEMOVITOSTÍ

U vody 1, 170 0 Praha 7 - Holešovice, Tel: +420 283 870 824

Vytápění pomocí plynových topidel (kamna WAW)

Úvod:

Vytápění pomocí plynových kamen je velmi rozšířené a oblíbené. Nejčastěji se s tímto způsobem vytápění setkáme ve starších činžovních domech. V současnosti se již topné systémy s plynovými kamny často neinstalují. Stávající systémy se však opravují a stará kamna se nahrazují kamny novými, moderními. Typickým výrobcem plynových kamen je firma Mora.


Pro:

Plynová kamna se dají pořídit již za cenu kolem 7.000 Kč, což je velmi příjemná informace. Instalace systému vytápění bytové jednotky vychází levněji při použití plynových kamen než při instalaci klasického etážového topení s plynovým kotlem. Za jistých okolností mohou být i náklady na vytápění pomocí plynových kamen nižší než při vytápění stejného prostoru pomocí plynového kotle. V poslední době se na trhu objevila řada plynových kamen s inovativním designem, který Vás neurazí ani v moderně zařízeném bytě. 


Proti:

Plynová kamna jsou většinou rozměrnější než deskové radiátory. Ke každému topidlu musí být přiveden rozvod plynu. Levnější plynová kamna nemají právě ideální design. Standardní typy plynových kamen nemají právě ideálním způsobem vyřešenu regulaci...


Náš názor:

Dle našeho názoru je vytápění pomocí plynových kamen do jisté míry přežité. To však platí především u zcela nových instalací. Opodstatnění však nalezne všude tam, kde například není volný komínový průduch pro plynový kotel. Rekonstruce stávajícího systému vytápění pomocí plynových kamen formou výměny kamen za modernější typy je stále ekonomicky mnohem výhodnější než náhrada původního systému za etážové topení.


Objednávky:

Máte-li zájem o instalaci vytápění pomocí plynových kamen nebo o vyhotovení cenové kalkulace, kontaktujte prosím naše techniky Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Objednávku prací nebo kalkulace můžete provést i v naší provozní kanceláři na čísle 283 870 824.


Cenové akce:

V současnosti Vám nabízíme za speciální akční cenu plynová kamna MORA. Cena je uvedena bez DPH. Při samostatném prodeji je připočítávána sazba DPH ve výši 19 %. Při prodeji včetně montáže je účtována DPH ve výši 5 % pro objekty pro bydlení a ve výši 19 % pro objekty ostatní.

Dodávku a montáž kamen garantujeme do 10-ti dnů od převzetí závazné objednávky. Cenu montáže Vám předem spočítáme na základě prohlídky místa instalace nebo na základě zaslané fotodokumentace, plánů atp.. Určitě budete s cenou za montáž spokojeni. Samozřejmostí je i odvoz původních kamen, související zednické práce a uvedení kamen do provozu autorizovaným technikem výrobce. 

 Typ topidla:

 Cena bez DPH:

 Výkon:

Rozměry (š x v x h):

Určení: 

Mora PT 6101.1002

 5.034,-

 4,2 kW

702 x 627 x 214

Pro místnost od 16 do 30 m2
Mora PT 6111.1002

 4.193,-

 2,5 kW

325 x 627 x 203

Pro místnost od 8 do 18 m2