JAROSLAV GOTTWALD - S.G. ELECTRONIC a SGE STAVEBNÍ s.r.o.

KOMPLETNÍ SERVIS, ÚDRŽBA A VÝSTAVBA NEMOVITOSTÍ

U vody 1, 170 0 Praha 7 - Holešovice, Tel: +420 283 870 824

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS)

Úvod:

Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) slouží k ochraně majetku před odcizením. Ceny těchto systémů a jejich doplňků každým rokem klesají a naopak drzost zlodějů se stále zvyšuje. A to je ten pravý čas, rozhodnout se pro instalaci systému EZS. S důvěrou se můžete obrátit na naší firmu ve věci ochrany Vašeho majetku. Jsme držitelem potřebné koncese. Nabídneme Vám instalaci systému EZS podle Vašich potřeb. Problémem není ani zabezpečení Vašeho majetku v kombinaci s mechanickým zabezpečením (mříže, bezpečnostní zámky, nerozbitná skla atp.).

Na této stránce nebudeme inzerovat konkrétní systémy a uvádět ceny. Důvodem je velmi rychlý vývoj technologií i cen na trhu. Budeme se věnovat spíše popisu systémů způsobem, kterému by měl porozumět i laik. V případě Vašeho zájmu o instalaci elektronického zabezpečovacího systému, systému CCTV nebo mechanického zabezpečení Vašeho objektu zavolejte na náš telefon 283 870 824 nebo kontaktujte našeho technika Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Náš technik Vás navštíví, prohlídne Váš objekt a navrhne nejvýhodnější technické řešení. Přesná cenová kalkulace je rovněž samozřejmostí.


Součásti systému EZS a jejich funkce:

Ústředna:

Základní částí systému EZS je ústředna. Funkcí ústředny je především vyhodnocovat informace přicházející od senzorů, které jsou umístěny v hlídaném objektu. S ústřednou se propojují jednotlivé senzory, interní a externí sirény, systémové klávesnice, komunikační moduly atp.. Ústředna by měla být umístěna spolu se záložním akumulátorem v uzamykatelné plechové skříni, pokud možno v místnosti, která není běžně přístupná. Poblíž ústředny by měl být umístěn i napájecí zdroj. Plechová skříň ústředny by měla být vybavena magnetickým nebo jiným kontaktem, ve funkci "tamper". Tento kontakt odhalí neoprávněnou manipulaci i v případě, že je systém deaktivován.

Systémová klávesnice:

Sytémová klávesnice je přímo propojena s ústřednou. Klávesnice slouží nejen k zadávání osobního kódu při vstupu nebo výstupu z chráněného objektu, ale poskytuje i různé informace. Jednoduší LED klávesnice informuje o tom, zda se někdo vyskytuje v jednotlivých zónách. Klávesnice LCD (typ z LCD displejem) poskytuje daleko větší množství informací, které čerpá z ústředny (například historie aktivace a deaktivace systému EZS). Pomocí této klávesnice lze ústřednu i programovat.

Interní siréna:

Interní siréna je většinou malá siréna s velkým akustickým výkonem, určená pro montáž do interieru. Nebývá většinou zálohovaná. Umísťuje se do prostoru interieru především z důvodu, aby svým akustickým výkonem přiměla příadného zloděje k okamžitému odchodu z napadnutého objektu. Její funkce je spíše psychologická. Interní sirény se běžně montují do SDK podhledů nebo do nejvyšších míst v prostoru, tak aby nebyly jednoduše demontovatelné.

Externí systémová siréna:

Externí siréna tvoří samostatný celek, mnohdy řízený vlastním mikroprocesorem. Tělo sirény tvoří většinou krabice s pozinkovaného a lakovaného ocelového plechu. Součástí sirény je kromě akustického měniče s velkým výkonem i vlastní akumulátor, řídicí obvody a kontakty typu "tamper", které ochraňují sirénu před neoprávněnou manipulací v době deaktivace systému EZS. Externí siréna se instauje vně objektu, tak aby mohla informovat okolí Vašeho objektu o napadení neoprávněnou oobou. Měla by být umístěna tak vysoko, aby nebyla běžně dostupná. Je-li siréna aktivní, neuvede jí mimo provoz ani odstřižení přívodního kabelu.

Magnetické kontakty:

Magnetické kontakty slouží k detekci otevření oken nebo dveří. Jedna část kontaktu je umístěna vždy v rámu okna nebo dveří, druhá pak v pohyblivé části. V klidovém stavu jsou tyto dvě části ve vzdálenosti několika málo milimetrů od sebe. Dojde-li k otevření dveří nebo okna chráněného objektu, oddálí se magnetická část umístěná na pohyblivém křídle od části s kontaktem v rámu a v zápětí dojde k vyslání poplachového signálu do ústředny. Magnetické kontakty doporučujeme montovat na všechna okna a vstupní dveře do objektu.

Zámkové vložky s kontaktem:

Dalším typem senzoru, který provádí detekci otevřených dveří, je zámková vložka opatřená elektrickým kontaktem. Je to ideální ochrana proti zkušeným zlodějům, kteří se snaží planžetou otevřít dveře. Po pootečení zámkové vložky je systém EZS aktivován. Lhůta pro zadání kódu na systémové klávesnici postačuje pro otevření dveří klíčem. Při otevření dveří planžetou je potřebná doba o dost delší a díky tomu může být systém EZS aktivován ještě před otevřením dveřního křídla.

IR sensory:

Infračervené sensory (IR) slouží k detekci osob, které vniknou do chráněného objektu. Detekce je prováděna na základě měření IR záření, které každý člověk vyzařuje. Integrovaná řídicí technika dokáže rozeznat IR záření lidské od IR záření radiátorů atp.. Moderní IR sensory doáží rozlišit IR záření člověka od IR záření psa nebo kočky.

GB sensory:

Glassbreak sensory, nebo-li česky sensory tříštění skla, se instalují všude tam, kde je možné vstoupit do objektu po rozbití skleněné plochy. Tyto speciální akustické sensory doáží odlišit zvuk tříštěného skla od ostatních zvuků. Nejvíce se používají v obchodech s výkladními skříněmi a v přízemí rodiných domů.

Telefonní hlásič:

Telefonní hlásič je elektronické zařízení připojené na výstup ústředny EZS. V případě, že dojde k jeho aktivaci, zařízení vytočí několik přednastavených telefonních čísel a odešle nahraný vzkaz (například: pomozte, vykrádají dům tam a tam...).

GSM brána:

GSM brána, je zařízení podobné telefonnímu hlásiči. Funguje na principu GSM telefonu. Po aktivaci zařízení odešle předdefinovanou SMS zprávu na předem zvolená telefonní čísla.


Doplňky elektronických zabezpečovacích systémů:

Elektronické zabezpečovací systémy se mohou kombinovat s dalšími podpůrnými systémy nebo mechanickými zábranami, které zvyšují celkovou bezpečnost chráněného objektu. Těmi jsou například:

  • kamerové systémy s možností přenosu obrazu z chráněného prostoru po telefonní lince nebo po internetu
  • bezpečnostní vstupní dveře do chráněného objektu
  • ochranné mříže
  • ochranné rolety, bezpečnostní žaluzie atp.

Co vše u nás můžete objednat ?

  • konzultace týkající se zabezpečení Vašeho objektu
  • zhotovení projektové dokumentace na instalaci systémů EZS
  • kompletní instalaci systémů EZS včetně souvisejících stavebních prací
  • kompletní instalaci kamerových systémů včetně souvisejících stavebních prací
  • výrobu a montáž bezpečnostních dveří, mříží, žaluzií
  • přesklívání oken bezpečnostním sklem

Máte-li zájem o naše služby, kontaktujte našeho technika Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo si dohodněte schůzku s naším technikem v naší kanceláři na telefonu 283 870 824.