JAROSLAV GOTTWALD - S.G. ELECTRONIC a SGE STAVEBNÍ s.r.o.

KOMPLETNÍ SERVIS, ÚDRŽBA A VÝSTAVBA NEMOVITOSTÍ

U vody 1, 170 0 Praha 7 - Holešovice, Tel: +420 283 870 824

Elektrické topné panely s akumulací Mirava

Úvod:

Elektrické topné panely s akumulací nejsou všeobecně známým výrobkem, nicméně stále získávají nové příznivce. Jde vlastně o mezistupeň mezi klasickým přímotopem a akumulačními kamny. Laicky řečeno: z obou zmíněných topných systémů si topné panely s akumulací vzali to lepší. Topné panely s akumulací nemají neduhy klasických přímotopů a nejsou tak objemné jako akumulační kamna. Naše společnost používá topné panely s akumulací českého výrobce, firmy Mirava. Podrobné informace o topných panelech a akumulací naleznete na internetových stránkách www.mirava.cz.  

Naše společnost doporučuje systémy vytápění založené na topných panelech s akumulací i přes úpravy sazeb distribučních společností elektřiny v roce 2006, které spočívají ve snížení rozdílu ceny vysokého a nízkého tarifu. K udržení nákladů na vytápění je však nutné vypracovat návrh regulačního systému, který zajistí optimální využití topidel v časové ose dle užívání vytápěného prostoru.

 

Vyobrazení topných panelů s akumulací


Pro:

  • přijatelný design topidel s nízkou instalační hloubkou 77 mm, široká výkonová a rozměrová řada
  • při topení nedochází k přepalování prachu jako u klasických přímotopů
  • při topení nedochází k víření prachu jako u klasických přímotopů
  • při odpojení dodávky proudu (například při blokování vysoké sazby při tarifu určeném pro přímotopy) topný panel s akumulací dodává teplo ještě cca 1 hodinu
  • záruka v délce trvání 10 let, dlouhá životnost, bezúdržbové provedení

Proti:

  • cena topných panelů ve srovnání s klasickými přímotopy (z našeho pohledu však cena plně odpovídá vysoké kvalitě panelů)

Náš názor:

Naše společnost doporučuje elektrické topné panely s akumulací jako vhodný a moderní způsob vytápění. Náklady na vytápění jsou plně srovnatelné s plynovým vytápěním. Na rozdíl od plynového vytápění je vytápění pomocí eletrických topných panelů s akumulací prakticky bezúdržbové.


Doplňky:

Běžnými doplňky vytápění pomocí přímotopných panelů jsou systémy elektrického podlahového vytápění, dále pak speciální otopná tělesa (topné žebříky) instalovaná především do koupelen. Topné žebříky dodáváme od firmy Korado, systémů podlahového topení nabízíme několik druhů. Samozřejmostí je i provedené všech souvisejících stavebních činností a vyřízení všech potřebných formalit na PRE nebo STE.


Objednávky:

Máte-li zájem o instalaci přímotopného vytápění nebo o vyhotovení cenové kalkulace, kontaktujte prosím naše techniky Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Objednávku prací nebo kalkulace můžete provést i v naší provozní kanceláři na čísle 283 870 824. Ceníky topných panelů s akumulací naleznete na stránkách výrobce www.mirava.cz. Ceny montáže, elektroinstalace, regulace a souvisejících stavebních prací Vám na základě prohlídky Vašeho objektu spracují naši technici.