JAROSLAV GOTTWALD - S.G. ELECTRONIC a SGE STAVEBNÍ s.r.o.

KOMPLETNÍ SERVIS, ÚDRŽBA A VÝSTAVBA NEMOVITOSTÍ

U vody 1, 170 0 Praha 7 - Holešovice, Tel: +420 283 870 824

Vytápění - Elektrická akumulační kamna

Úvod:

Vytápění pomocí elektrických akumulačních kamen patří k tradičním způsobům vytápění na území České republiky. Díky vemi nízkým sazbám za elektrickou energii se  jedná o jedno z nejlevnějších řešení vytápění bytových objektů. Kamna se totiž nahřívají v době přebytku elektrické energie a topí dle potřeby v průběhu celého dne.


Pro:

Pro akumulační kamna jednoznačně hovoří cena za vytápění, která je díky speciální sazbě velmi nízká. Problematická není ani regulace výkonu těchto kamen.


Proti:

Akumulační kamna jsou poměrně drahá a rozměrná. Cena typu určeného pro běžnou místnost o 20 m2 je cca 15 - 18.000,- Kč. Značková kamna jsou ještě dražší. Problémem akumulačních kamen je hlučnost, a to vzhledem k činnosti ventilátoru při topení. Hlučnost může některým osobám vadit především v noci. Kvalitní značková akumulační kamna mají hlučnost nižší.


Náš názor:

Topení pomocí akumulačních kamen patří k těm šetrnějším a ekologičtějším způsobům vytápění. Náklady na vytápění pomocí akumulačních kamen jsou nižší než u ostatních způsobů vytápění elektrickou energií, v mnoha případech jsou i nižší než při vytápění plynovým kotlem. V budoucnu možná bude vytápění pomocí akumulačních kamen ještě výhodnější, neboť dovážený plyn podraží a cena elektrická energie vyrobené v tuzemsku by měla stagnovat. Při výběru vhodného typu akumulačních kamen je minimalizována i hlučnost. Akumulační kamna doporučujeme instalovat do větších bytů.


Objednávky:

Máte-li zájem o instalaci akumulačního vytápění nebo o vyhotovení cenové kalkulace, kontaktujte prosím naše techniky Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Objednávku prací nebo kalkulace můžete provést i v naší provozní kanceláři na čísle 283 870 824.