JAROSLAV GOTTWALD - S.G. ELECTRONIC a SGE STAVEBNÍ s.r.o.

KOMPLETNÍ SERVIS, ÚDRŽBA A VÝSTAVBA NEMOVITOSTÍ

U vody 1, 170 0 Praha 7 - Holešovice, Tel: +420 283 870 824

Vytápění - elektrické přímotopné panely

Úvod:

Vytápění elektrickými přímotopnými panely je všeobecně považováno za jeden z nejdražších způsobů vytápění. Nemusí tomu však být za všech okolností. Při aktivaci vhodné sazby za odběr elektrické energie a použití týdenních programovatelných časových spínačů kombinovaných s termostaty lze náklady na vytápění zminimalizovat.


Pro:

Ve prospěch přímotopů hovoří jejich nízká cena, především ve srovnání s etážovým topením. Poměrně vysoká je i spolehlivost značkových výrobků. Jednoduchá je i instalace. Většina přímotopných panelů disponuje ochrannou protizámrazovou funkcí, což se také počítá.


Proti:

V neprospěch přímotopů hovoří vyšší náklady na vytápění. Tento problém lze vyřešit použitím nízké sazby a časových programátorů. Další vadou na kráse přímotopů je tvoření prachových skvrn na stěnách nad přímotopy, které se tvoří díky rychlé cirkulaci vzduchu. Některým osobám vadí i suchý vzduch, který dráždí především astmatiky a alergiky. U klasických přímotopných panelů je i přepalování prachu, který ulpěl na topných spirálách v době, kdy nebyl přímotopný panel používán.

Nevýhody klasických přímotopných panelů řeší použití Elektrických přímotopných panelů s akumulací tepla.


Náš názor:

Vytápění pomocí přímotopných panelů je dle našeho názoru vhodné především pro malé byty a menší kanceláře, dále pak pro prostory, ve kterých není nutné topit v průběhu celého dne. Ke každému přímotopnému panelu (nebo pro každou místnost, je-li v ní více přímotopných panelů) je vhodné doplnit digitální týdenní termostat s alespoň hodinovou rozlišovací schopností (například termostaty Euro). Na tomto termostatu se dá přesně nastavit Váš denní režim. Prakticky si nastavíte dobu a teplotu, která by měla v konkrétní místnosti být. Je-li nastavena teplota 20 stupňů Celsia v ložnici v době od 21.00 do 7.00, pak je v době od 7.00 do 21.00 udržována pouze teplota například 10 stupňů Celsia. Toto opatření vede k velké úspoře nákladů na vytápění, neboť se topí pouze tam, kde je to v konkrétní dobu potřeba...


Doplňky:

Běžnými doplňky vytápění pomocí přímotopných panelů jsou systémy elektrického podlahového vytápění, dále pak speciální otopná tělesa (topné žebříky) instalovaná především do koupelen. Topné žebříky dodáváme od firmy Korado, systémů podlahového topení nabízíme několik druhů. Samozřejmostí je i provedené všech souvisejících stavebních činností a vyřízení všech potřebných formalit na PRE nebo STE.


Objednávky:

Máte-li zájem o instalaci přímotopného vytápění nebo o vyhotovení cenové kalkulace, kontaktujte prosím naše techniky Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Objednávku prací nebo kalkulace můžete provést i v naší provozní kanceláři na čísle 283 870 824.